Smlouvy  

 

 Dva základní typy smluv:

 

Nevýhradní smlouva vám umožní spolupracovat s více realitními kancelářemi nebo si vaši nemovitost prodat vlastní aktivitou. Řada zákazníků žije v domnění, že pokud bude jejich nemovitost nabízet více kanceláří, bude úspěšnost jejich prodeje vyšší a rychlejší. Bohužel opak je častokrát pravdou. Pokud se rozhodnete pro nevýhradní zastoupení, ve většině případů nabízí vaši nemovitost více realitních kanceláří, a tak se pravděpodobně objeví na několika internetových serverech a v řadě tiskovin vícekrát za sebou se stejnou fotografií, ale především s různou a často nižší cenou. Potenciální zájemci samozřejmě volají na nejnižší nabídku. Pro prodávajícího to tedy většinou znamená, že prodal svou nemovitost přes kancelář, která nabídla nejnižší cenu. Realitní kanceláře obecně v případě nevýhradních smluv nemají jistotu, že nemovitost prodají, a tak ve snaze uskutečnit obchod často zatajují některé informace, zkreslují popis nemovitosti a inzerují ve velice omezené míře.

 

Výhradní smlouva znamená, že jste smlouvu uzavřeli jen s jedinou realitní kanceláří, která vede veškerá jednání s případnými zájemci. Makléř je schopen maximálně hájit zájmy klienta (prodávajícího) a je schopen vyjednat nejvyšší možnou prodejní cenu. Makléř má jistotu uskutečnění obchodní transakce, proto investuje dostatek finančních prostředků do propagace nemovitosti, poskytne klientovi nejkvalitnější služby, včetně záruky právních služeb, pojištění a úschovy kupních cen. U výhradní smlouvy je možné a zcela běžné, že prodávající uzavře výhradní smlouvu na dobu určitou, například na 1 měsíc, a pak podle spokojenosti se rozhodne, bude-li ve spolupráci s realitní kanceláří pokračovat, nebo zvolí-li jinou. Tato forma spolupráce je běžná v zahraničí, u nás se jí klienti někdy obávají. Pokud však zvolíte seriózní realitní kancelář, máte záruku kvality. 

 

podpis 

Vážení klienti,

Realitní kancelář BBT reality nabízí klientům komplexní realitně - právní servis, který zajišťuje ve spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří Bartončík&Bartončík a opírá se o její více než 15ti letou zkušenost v této oblasti.

Realitní kancelář BBT reality edituje databázi nabízených nemovitostí, zajišťuje propagaci vaší nemovitosti na více realitních internetových serverech, současně nabízí konzultace a poradenství, navrhne optimální způsob financování vaší nemovitosti, zajistí vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, znalecký posudek, advokátní úschovu kupní ceny a další služby spojené s realitním servisem.

Cílem BBT reality je být profesionálním partnerem našim klientům, nabídnout individuální služby s vysokým standardem zacíleným na ošetření rizika a zajistit jim bezproblémové nabytí, prodej či pronájem nemovitostí se 100% právní zárukou. Vše při dodržení přísného morálně etického kodexu.


Přejete si zasílat novinky?Slovo ředitelky
Marie Tomanová
Mgr. Marie TOMANOVÁ

BBT reality
Koliště 55
602 00 Brno
Česká republika

reditelka@bbtreality.cz